ČO POTREBUJE VAŠE DIEŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY?

29.08.2023 18:53

ČO POTREBUJE VAŠE DIEŤA DO MATERSKEJ ŠKOLY?

Praktický zoznam vecí:

-       prezuvky s bielou podrážkou a uzavretou pätou (pevná obuv so zapínaním, ktoré dieťaťu nebude spôsobovať ťažkosti: suchý zips

alebo gumička cez priehlavok), príp. zdravotná obuv (ortopedické sandálky)

-       pyžamko (nosí sa v pondelok a v piatok sa zoberie domov na opranie)

-       náhradné oblečenie pre prípad „nehody“ - zašpinenie, obliatie, pocikanie (spodná bielizeň – nohavičky/slipy, ponožky, príp.

pančuchy, tielko, tričko s krátkym alebo dlhým rukávom podľa ročného obdobia, nohavice/tepláky/legíny)

-       ďalšie oblečenie a obuv prispôsobené aktuálnemu počasiu a ročnému obdobiu (gumáky, nepremokavé oblečenie alebo pršiplášť v

prípade sychravého počasia, v zime teplý sveter, čiapka, šál, rukavice – ideálne palčiaky, v lete šiltovka/klobúčik)

-       hrebeň alebo kefa na vlásky pre dievčatá

-       vlastná fľaša s vodou na pitie

-        hygienické vreckovky (1 veľké balenie = 10 balíčkov 1x za polrok, môžu byť aj vyťahovacie, počas roka

podľa potreby)

-        ochranná gumená podložka na ležadlo – v prípade potreby.

Dôležité poznámky:

Nedávajte Vášmu dieťaťu do škôlky úplne nové alebo značkové oblečenie. Počas dňa sa často zašpiní pri hre či jedení. Dôležité je, aby bolo pohodlné. Všetky veci (vrátane tých, ktoré má na sebe v škôlke) musí mať dieťa PODPÍSANÉ!

Čo je zakázané nosiť do škôlky?

-      cenné a nebezpečné predmety (napr. mobil, drahé hračky, zlaté retiazky, náramky a pod.)

-      žuvačky, sladkosti ani iné jedlo (poprosíme neodkladať v skrinke ani vo vreckách detí)

-     lieky

-     hračky z domu (výnimkou sú len plyšové hračky, ktoré deťom pomáhajú navodiť pocit bezpečia

a uľahčujú zaspávanie).