Informácie o nás

Materská škola Klobušice

sa nachádza na ulici Okružnej 53/5 v Klobušiciach. Zriaďovateľom a prevádzkovateľom je Mesto Ilava.

Budova MŠ prešla v roku 2022 rozsiahlou inováciou. K pôvodnej dvojtriednej materskej škole bolo pristavené nové krídlo, v ktorom sa aktuálne nachádzajú 2 triedy.

V súčasnosti je MŠ štvortriedna a k 1.9.2023 je zapísaných 63 detí. MŠ Klobušice poskytuje celodennú a poldennú starostlivosť pre deti od 2,5 do 6 rokov.

Prízemie pôvodnej budovy tvorí vstupná hala, trieda "Motýliky" a spálňa s príslušenstvom, šatňa pre pedagogických a prevádzkových zamestnancov s príslušenstvom a výdajňa obedov. Súčasťou prízemia je aj hospodárska budova, v ktorej je riaditeľňa, kancelária vedúcej školskej jedálne, kuchyňa s príslušenstvom.

Na prvom podlaží sa nachádza trieda "Lienky", spálňa s príslušenstvom, rozdeľovňa jedál, šatne s príslušenstvom pre zamestnancov.

Prízemie novej budovy tvorí vstupná hala, trieda "Slniečka" a spálňa s príslušenstvom, šatňa pre pedagogických a prevádzkových zamestnancov. Prístup na prvé podlažie je umožnený i pre imobilných jednotlivcov vďaka schodiskovej plošine. Na prvom podlaží sa nachádza trieda "Myšky" so spálňou, šatňou pre zamestnancov, izolačná miestnosť a bezbarierová toaleta.

Organizačnou súčasťou MŠ je aj školská jedáleň. Jej prevádzku riadi a zodpovedá za ňu vedúca školskej jedálne.

Súčasťou MŠ je aj veľká školská záhrada, ktorá taktiež získala nový vzhľad. Detské ihrisko bolo kompletne upravené, pribudli preliezačky, drevený prístrešok, pieskoviska s tienidlami, okrasné kry a dreviny.

Materskú školu riadi a zodpovedá za ňu riaditeľka MŠ.

Edukačný proces zabezpečuje osem kvalifikovaných učiteliek.

Výchova a vzdelávanie detí v MŠ sa uskutočňuje podľa nového školského zákona. Výchova a vzdelávanie sa od 1.9.2023 uskutočňuje podľa Školského vzdelávacieho programu Hrou spoznávam svet, ktorý bol vypracovaný na základe Štátneho vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v materských školách schváleného 22.09.2022.

PREVÁDZKA MŠ:

Materská škola je v prevádzke denne v pracovných dňoch od 6:30 hod do 16:00 hod.

Riaditeľka MŠ : Mgr. Dagmar Žofčíková

Vedúca školskej jedálne: Monika Hírešová