Školský rok 2022/2023

29.08.2022 13:42

Vážení rodičia a milé deti,

nový školský rok nám pomaly klope na dvere, a preto  Vám dávame do pozornosti niekoľko dôležitých informácií:

• Zahájenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční 5. septembra 2022
  • Prevádzka všetkých tried MŠ Klobušice bude  dňa 05. 09. 2022 zabezpečená v čase od 6:00 – 15:50 hod.
  • Príchod detí do príslušnej triedy (podľa menného rozpisu na vchodových dverách) od 6:00 do 7:45, vyzdvihnutie detí od 14:30 do 15:50
  •  V triede Kuriatka prosíme rešpektujte postupnú adaptáciu svojho dieťaťa (ak nenavštevovalo žiadne predškolské zariadenie) a Vaše dieťa si o 12:00 hod. vyzdvihnite.

• Od 06.09. 2022 budú v čase od 6:00 do 15:50 hod. v prevádzke tzv. „zberné triedy“ – Kuriatka a Lienky.
  • Prevádzka v ostatných triedach je zabezpečená nasledovne: Vrabčeky a Myšky: od 6:30 do 15:30 hod.

•  Kategorizácia tried:

Kuriatka: 2,5 – 3 roky (stará budova, prízemie)

Lienky: 3 – 4 roky (nová budova, prízemie)

Myšky: 4 – 5 rokov (nová budova, 1. podlažie)

Vrabčeky: 5 – 6 rokov (stará budova, 1. podlažie)

•  Ďalšie pokyny a informácie k platbám budú vyvesené na nástenkách v šatniach a prezentované na plenárnom združení rodičov školy, ktoré sa uskutoční v priebehu mesiaca september 2022 (o mieste a čase Vás budeme včas informovať).

Čo potrebuje dieťa do materskej školy?

1.deň:

• prezuvky s pevnou pätou,

• náhradné oblečenie pre prípad nehody (obliatie, pocikanie)  - prispôsobiť ročnému obdobiu, nechať v skrinke,

• pyžamo (len deti, ktoré budú spať hneď 1. deň),

• vypísané tlačivo o bezpríznakovosti (viď príloha)

• prebalovacie/ inkontinenčné podložky na posteľ (iba Kuriatka a Lienky)

V priebehu 1. týždňa:

• zubnú kefku a pastu (Kuriatka a Lienky NIE, prinesú si ju v priebehu roka po dohode s pani učiteľkami),

• hrebeň (dievčatá),

• úbor => LEN VRABČEKY (kraťasy, tričko s krátkym rukávom, ponožky - dať do vrecka so zatiahnutím),

• pršiplášť - nechať v skrinke.

Počas celého školského roka:

• papierové vreckovky  - priniesť balíček vreckoviek vždy v pondelok spolu s opratým pyžamkom alebo krabičku vreckoviek 2x/rok,

• uzatvárateľnú fľašu s nápojom - podpísanú, denne si ju budú deti brať domov.

Všetky veci je potrebné PODPÍSAŤ! – papučky, pyžamo, zubnú kefku, hrebeň, vrecko s úborom...

Bezpríznakovosť.pdf (147429)